Kupić flotę samochodową, czy wziąć ją w leasing?

Zdecydować się na zakup pojazdów do firmy? A może jednak lepszym wyborem będzie leasing pojazdów? To dylemat wielu osób. Twój również? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem, gdyż może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji!

Zakup floty samochodowej

Zakup floty samochodowej to szansa na pozyskanie pojazdów na wyłączność. To od nas zależy, jak zostaną wykorzystane i przez ile czasu będziemy z nich korzystać. Do tego tylko raz ponosimy za nie koszty, więc nie musimy obawiać się kolejnych wydatków. Nie sposób pominąć również tego, że flota firmowa może być tworzona jednakowo z nowych, jak i używanych pojazdów, więc jeśli szukamy oszczędności, to ciekawą opcją może okazać się dla nas zakup poleasingowych pojazdów.

Oczywiście zakup floty i tak będzie wiązał się ze sporym wydatkiem, więc musimy realnie ocenić finanse firmy i sprawdzić, czy będzie w stanie go pokryć. Nie da się również ukryć, że kupione pojazdy będą z czasem tracić na wartości. Do tego mogą ulegać awarii, czy brać udział w kolizjach, a wszystkie koszty z tym związane zawsze będą spadać na nas.

Leasing floty samochodowej

Leasing floty samochodowej oznacza dostęp do wybranych pojazdów za określoną stawkę, którą trzeba płacić co miesiąc przez czas określony w umowie. Rata jest stała i z góry określona przed podpisaniem umowy, więc doskonale wiemy, na co się decydujemy. Do tego jeśli postawimy na leasing pojazdów z usługami dodatkowymi, to nie będziemy musieli obawiać się kosztów związanych z naprawą pojazdów, czy serwisowaniem. Do tego po wygaśnięciu umowy będziemy mogli zdecydować, czy chcemy kupić użytkowane przez siebie pojazdy po niższej cenie, czy je zwrócić do leasingodawcy.

Wziąć flotę samochodową w leasing, czy kupić?

Bazując na tym, co udało nam się ustalić, widać, że to właśnie leasing floty samochodowej może wyjść nam na korzyść. Nie dość, że możemy zapewnić sobie dostęp do odpowiednich pojazdów, to jeszcze z tego tytułu nie będziemy ponosić wysokich kosztów. Mimo tego i tak ostateczna decyzja należy do każdego z nas, ale warto mieć na uwadze, jakie korzyści wiążą się z poszczególnymi rozwiązaniami, a wtedy wybór nie będzie stanowić żadnego wyzwania.